+380673858855

24 години на добу ми на зв'язку з вами

 

Профілактика коронавируса і запобіжні заходи

Доведено, що коронавірусна інфекція передається, в першу чергу, повітряно-крапельним шляхом. Чихающий або кашляє людина може становити серйозну небезпеку для оточуючих, навіть якщо у нього ще не виявлені ознаки захворювання.  Заразитися можна, якщо доторкнутися до поверхні, на яку потрапили мікрочастинки (слина або слиз) інфікованої людини.  Виходить, алгоритм гранично простий: хвора людина відкашлявся або чхнув, прикрившись рукою, а потім взявся цією рукою за поручень в громадському транспорті, за перила або за ручку в магазині - так бактерії виявляються на поверхні, до якої згодом доторкнеться величезна кількість людей.

Профілактика коронавируса

Як літнім людям захиститися від коронавируса, і чи допоможуть запобіжні заходи?  Лікарі одностайні в думці: потрібно строго виконувати рекомендації, і тоді ризик зараження буде мінімальний.

Чи не виходити з дому.  Як би не було складно це реалізувати, потрібно пам'ятати: власна безпека і здоров'я важливіше прогулянок, візитів в гості і походів в магазин.  Якщо вдома закінчилися продукти, можна замовити доставку по телефону, або, якщо така можливість відсутня, вийти в найближчу торгову точку вранці, поки в магазині немає напливу клієнтів.

Детальніше...

Перші симптоми і ознаки коронавируса у літніх

Як літнім людям захиститися від коронавируса: алгоритм дій в період епідемії.

Тільки-но встигла з'явитися перша статистика по коронавірус, як стало зрозуміло: найбільшу небезпеку це захворювання становить для літніх людей і пацієнтів, які страждають хронічними хворобами. В основній групі ризику - особи старше 65 років. Ослаблений імунітет, перенесені в минулому інсульти і інфаркти, гіпертонія, проблеми з серцево-судинною системою - ось чому коронавірус небезпечний для літніх людей: захисні функції організму просто не справляються з новим видом інфекції. У всіх країнах уряд закликає пенсіонерів не нехтувати заходами обережності. Особи похилого віку та їхні родичі повинні проявляти свідомість: попередити зараження набагато легше, ніж вилікуватися від діагностованого захворювання.

Перші симптоми і ознаки коронавируса у літніх

З моменту початку спалаху епідемії пройшло достатньо часу, щоб лікарі могли скласти повну картину протікання хвороби. Вона розвивається досить стрімко, тому важливо не пропустити перші симптоми коронавируса у літніх людей, щоб вчасно почати лікування. Будинок для літніх людей у Львові буде гарним місцем перебування літніх людей на період епідемії.

Детальніше...

Будинки престарілих у Львівскій області

Старість заподіює людині чимало фізичних і душевних проблем.  Немічність, втрата сил, хвороби не дають можливості виконати навіть прості клопоти по дому, обслужити себе. Тому якісний догляд за людьми похилого віку є необхідністю.

Не секрет, що отримує його далеко не кожен.  Є люди самотні, у яких немає близьких і родичів.  Буває, що діти не можуть або не хочуть забезпечити догляд за старими батьками.  Залишатися в таких умовах одному не тільки некомфортно, але і небезпечно.  В такому випадку кваліфікована доглядальниця або хороший приватний будинок, інтернат для престарілих є кращими варіантами.  Фізичний догляд за людьми похилого віку.

Вирішивши надавати якісну допомогу літній людині, потрібно спочатку дізнатися, що включає догляд за людьми похилого віку.  В першу чергу це розв'язання побутових питань:

  • регулярне прибирання житла суха і волога;
  • приготування їжі з урахуванням вимог до раціону людей похилого віку;
  • придбання необхідних продуктів, ліків, інших товарів;
  •                                                                                              прання речей.

Детальніше...

Реабілітація в похилому і старечому віці після операції

У літньому віці всі процеси в організмі протікають набагато повільніше, ніж в молодості. Відновлення після хірургічної операції проходить досить важко, адже до основного захворювання нерідко приєднуються вторинні.

Як повинна проходити реабілітація після операції перелому у людей похилого віку, і що слід знати тим, хто здійснює за ними догляд?

Особливості реабілітації після операції в літньому віці.

Реабілітацією заведено вважати ряд різноманітних заходів, спрямованих на відновлення, або компенсацію втрачених з тих чи інших причин функцій організму. Особливої уваги потребують пацієнти похилого віку після оперативного втручання.

Наприклад, реабілітація після операції тазостегнового суглоба проходить набагато складніше, ніж в молодості, що пов'язано зі специфікою вікових змін організму. Через фізіологічні процеси кісткова тканина стає більш пухкої, імунні реакції сповільнюються, перебіг основного захворювання ускладнюється іншими діагнозами. При цьому потерпілий стає прикутим до ліжка. Вимушене тривале перебування лежачи загрожує ускладненнями на дихальні шляхи, зростає ризик приєднання пневмонії, а також при недостатньому догляді — появою пролежнів.

Детальніше...

Будинок для похилих людей хворих на розсіяний склероз.

Розсіяний склероз може виникати в будь-якому віці від 20 до 50 років.  Він відрізняється важким і неухильним плином і займає 2 місце серед захворювань, що неминуче призводять до інвалідизації.

Тому важливо грамотно і професійно організувати догляд за хворим, сподіваючись не тільки на свої сили, а й на допомогу професіоналів будинку літніх людей у Львові.  Допоможуть полегшити перебіг хвороби і дадуть можливість відпочити страждаючим від цієї недуги і їх родичам пансіонати для хворих на розсіяний склероз.

Причини розвитку та симптоми розсіяного склерозу.

Причиною, що викликає захворювання на розсіяний склероз, є збій в роботі імунної системи, при якому її клітини руйнують миелиновую оболонку нервових волокон в мозку, що призводить до утворення рубців.  Термін «розсіяний» означає, що осередки виникають по всій нервовій системі.

Детальніше...

Як спілкуватися з людьми похилого віку?

Людина змінюється протягом усього життя і похилий вік - не виняток.  В силу цих змін родичі літніх людей стикаються з тим, що спілкування в колишньому руслі підтримувати вже не вдається.

Типовими для літнього і старечого віку змінами, що проявляються в спілкуванні, стають емоційна нестабільність, перепади настрою, дратівливість, апатія, образливість, підозрілість або, навпаки, надмірна довірливість.

Також літні люди часто стають все більш зацикленими на собі: довго можуть говорити про те, що їх хвилює, ділитися спогадами, повчати, наполягаючи на власних життєвих принципах.

Щоб зберегти теплоту відносин, родичам літньої людини важливо вчасно перебудуватися:

  • Для початку необхідно зізнатися самому собі, що ви зіткнулися з труднощами.  Але те, що вони є, не говорить про те, що ви не любите свою рідну людину або він перестав любити вас.  Визнавши наявність складнощів, вам буде легше придумати спосіб впоратися з кожною з них.

Детальніше...

Особливості догляду за хворими з порушенням психіки

Згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, не менше 20% людей у  віці від 60 років страждають психічними і неврологічними розладами.  Це пояснюється безліччю причин, серед яких і загальне погіршення здоров'я, і  зниження функціональних можливостей, і стреси.  Найбільш поширені розлади - це:

  • деменція;
  • депресія;
  • підвищена тривожність.

Часто зустрічаються також амнезія, хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера, іпохондрія.

При цьому спостерігається пряма залежність між психічним і фізичним здоров'ям.  Наприклад, у людей похилого віку з хворобами серця частіше зустрічається депресія.  І навпаки: у тих, у кого діагностовано депресія, частіше розвиваються серйозні фізичні захворювання.

Детальніше...

Будинок для літніх людей з психічними захворюваннями

Психічні розлади — дуже важкий недуг, який турбує паче не самого хворого, а його близьких.  При цьому нерідко поряд з поведінковими та розумовими відхиленнями відбувається різке погіршення соматичного здоров'я.

Іноді в домашніх умовах догляд за таким хворим стає неможливим.  Є вихід із ситуації: будинок для психічно хворих людей, де за ними здійснюється професійний догляд.

З якими психічними захворюваннями приймають у будинок для літніх людей у Львові.

Слід відрізняти психоневрологічні розлади та вікове старече недоумство.  Якщо останнє не впливає суттєво на якість життя літньої людини, він в змозі обслуговувати себе сам, не завдає особливих занепокоєнь рідним, і навіть цілком працездатний, то справжні захворювання стають справжньою проблемою.

Детальніше...

Особливості догляду за хворими похилого віку

У похилому віці людині потрібен особливий догляд, особливо, якщо є будь-яке захворювання.  У близьких людей не завжди є вільний час, щоб цілодобово проводити час біля ліжка родича.  З цієї причини багато хто замислюється над тим, як вирішити подібну ситуацію.

До літнього віку прийнято відносити період від 60 до 74 років, далі починається етап старіння.  Однак вже після 45-50 років в організмі відбуваються патологічні зміни.  Старіння не можна зарахувати до захворювання, це природний руйнівний для організму процес.  Він є причиною розвитку вікових патологій.  До похилих років у людей змінюється сама структура захворювань: гострі зменшуються, а їх місце займають хронічні.

Зростає ризик атеросклерозу, патологій кісток і суглобів, артеріальної гіпертензії, порушень функцій дихальної системи.  Зміна зазнає і соціально-психологічний статус таких пацієнтів.  Тому особливості догляду за хворими похилого віку важливо неодмінно враховувати.  Люди похилого віку важко переносять госпіталізацію, і навіть домашній постільний режим дається їм нелегко.

Детальніше...

Лікування та догляд за хворим дименцією у будинку літніх людей

Медикаментозне лікування деменції

Медикаментозне лікування полягає в прийомі ліків, призначених лікарем провідного дементного хворого. Багато процесів при деменції незворотні, тому вилікувати деменцію за допомогою ліків неможливо. Однак при правильному і регулярному прийомі можна істотно сповільнити її розвиток на ранній і середній стадії.

Хворий деменцією нездатний приймати необхідні ліки за графіком – він просто на просто забуває про нього. Буває так, що він накопичує таблетки де-небудь, довго не приймаючи їх.

В результаті цього його стан погіршується: починаються напади паніки, агресії, параної. Особливо небезпечно, якщо в такий момент хворий деменцією вдома один.

Детальніше...