Будинок престарілих у Львові

Акція у зв'язку із відкриттям! Даруємо знижку - 20%!

Вітаміни для літніх — коли вони необхідні

Одна з серйозних проблем, з якою стикаються люди похилого віку, - дефіцит вітамінів.  Людський організм синтезує далеко не всі вітаміни, які йому необхідні.  Значна частина корисних речовин потрапляє в нього з їжею.  Але в літньому віці не всі вони добре засвоюються.  Це одна з причин, за якими рекомендується вживати спеціальні вітамінні комплекси.

Ситуація ускладнюється тим, що у багатьох людей, які переступили поріг 55-60 років, раціон досить одноманітний.  Люди в цьому віці нерідко харчуються макаронами, вживають в їжу багато консервів.  Така їжа може бути поживною, але вітамінів в ній мало.

До чого може привести дефіцит вітамінів

Згідно зі статистикою, до 40% росіян у віці старше 50 років відчувають нестачу вітамінів B1 і B2.  Вітаміну C не вистачає приблизно 60% літніх громадян, вітаміну A - 40%.  Найбільш серйозна проблема - дефіцит вітаміну E. Він спостерігається приблизно у 80% літніх.

Нестача вітамінів небезпечно для здоров'я в будь-якому віці.  Але людям похилого віку це особливо шкідливо. Нестача вітамінів веде до розвитку гіповітамінозу — прихованої форми вітамінного голодування, що веде до різкого погіршення здоров'я.  Гіповітаміноз не слід плутати з авітамінозом, який являє собою гостру нестачу якого-небудь вітаміну.

Дефіцит вітамінів викликає такі наслідки, як дратівливість, апатія і підвищена стомлюваність, погіршення апетиту, зниження уваги, порушення сну, погіршення розумових здібностей і проблеми з короткочасною пам'яттю.  Через нього погіршується стан шкіри та кісткових тканин, що особливо небезпечно для самотньої літньої людини: можна впасти, зламати ногу і померти, не дочекавшись допомоги.

Навіть якщо літня людина живе у будинку для літніх людей, нестача вітамінів буде для нього надзвичайно небезпечною.  Це послаблює імунітет, викликає різні проблеми зі здоров'ям, є причиною виникнення головного болю.  Підвищена стомлюваність і дратівливість можуть стати причиною для конфліктів з оточуючими.

Відповідно, вітаміни в літньому віці необхідно вживати регулярно.

Які вітаміни потрібні людям похилого віку

Людям, яким виповнилося 55-60 років, потрібні всі основні вітаміни, потрібні людському організму.  Це, в першу чергу:

вітамін A - він міститься в зелених і жовтих овочах, жирній рибі, бобових, багатьох фруктах і ягодах, а його дефіцит тягне за собою погіршення зору, підвищену стомлюваність, відсутність апетиту і ламкість волосся;

вітаміни групи B, які містяться в молочних продуктах, насінні, рослинному маслі, горіхах; його недолік здатний викликати порушення сну, розлад шлунка, появи висипань на шкірі;

вітамін C - він міститься в багатьох фруктах, овочах і ягодах; наслідками його нестачі в організмі є часті простудні захворювання, ослаблення зубної емалі, задишка;

вітамін D входить до складу риби, печінки, жирних молочних продуктів; його дефіцит може призвести до появи відчуття втоми, підвищеної дратівливості, болів в суглобах, розвитку карієсу;

вітамін E - він є в злаках, горосі, молоці, яловичині, через його нестачу виникає відчуття слабкості в м'язах, з'являються плями на шкірі, різко змінюється настрій.

Про вітамін D варто сказати додатково.  Завдяки йому організм краще засвоює кальцій.  Якщо ж кальцій засвоюється недостатньо добре, кістки стають ламкими, що в літньому віці особливо небезпечно.

На що звернути увагу при виборі

При досягненні 50-річного вікового порога жінкам і чоловікам необхідно особливо ретельно стежити за тим, скільки вітамінів вони вживають.  Однак небажано бездумно купувати й використовувати перший-ліпший вітамінний комплекс.  Деякі речовини здатні накопичуватися в організмі та викликати інтоксикацію, як, наприклад, вітамін A.

Тому варто проконсультуватися у лікаря.  Він розповість, які вітаміни необхідні конкретній людині, виходячи з особливостей його організму.  При виборі полівітамінів необхідно звернути увагу на склад і віддати перевагу продукту без барвників і консервантів.