Будинок престарілих у Львові

Акція у зв'язку із відкриттям! Даруємо знижку - 20%!

Як зрозуміти, що у ваших літніх родичів починається деменція?

Як зрозуміти, що у ваших літніх родичів починається деменція?

У нашій країні літніми людьми вважаються ті, хто старше від працездатного віку.  Ними були жінки від 55 років, чоловіки — від 60. З 2019 року обчислення пенсійного віку дещо змінилося.  На початок 2018 років людей в Україні старше ніж працездатний вік вважалося понад чверть всього населення країни.

Ознаки наближення деменції можуть розвиватися настільки поступово, що досить часто їх приймають за просте старіння на ранніх стадіях розвитку.  Захворювання у різних людей розвивається неоднаково, його симптоми не завжди виявляються однозначно і відразу.  Зрозуміти, що це і є ознаки початку деменції можуть не всі близькі цих літніх людей.  У підсумку це призводить до того, що з приводу захворювання протягом ряду років люди не звертаються до профільних лікарів.

Це повинно насторожити самої людини і його родичів.

Лікарі фахівці знають, що одним з ранніх симптомів наближається недоумства є зниження короткочасної пам'яті — людина забуває події поточного дня.  При цьому, може пам'ятати, що було багато років тому з високою точністю.  Погіршення короткочасної пам'яті впливає на життя цієї людини — на роботу, якщо він продовжує працювати, на спілкування з друзями й сімейне життя.  Літня людина починає втрачати свої речі — не відразу може згадати куди поклав.  Згодом він може перестати користуватися ними, оскільки забуває, для чого ці речі були потрібні.  Він не запам'ятовує нові події, фільми, прочитані книги та героїв з них.

Спочатку літня людина може розуміти наявність таких «провалів» в пам'яті та намагатися їх приховувати, відмовляється втомою, соматичними скаргами.

Потім з'являється інший симптом настання деменції — особливості спілкування з іншими людьми.  Людина починає замикатися в собі, намагається менше спілкуватися навіть з близькими й рідними, іноді знаходячи правдоподібні причини для цього.  У нього знижується інтерес до спілкування з іншими людьми, будь то колеги або близькі.

Ще одним симптомом наближається деменції є труднощі концентрації уваги та підбору потрібних слів, особливо прізвищ, дат.  Через якийсь час ці відомості можуть бути згадана навіть без підказки з боку співрозмовників.

Якщо ці та деякі інші симптоми з'явилися у ваших близьких, не відкладаючи на завтра потрібно проконсультуватися у профільних лікарів.  Здоров'я вам і вашим літнім близьким!