Будинок престарілих у Львові

Акція у зв'язку із відкриттям! Даруємо знижку - 20%!

Профілактика коронавируса і запобіжні заходи

Доведено, що коронавірусна інфекція передається, в першу чергу, повітряно-крапельним шляхом. Чихающий або кашляє людина може становити серйозну небезпеку для оточуючих, навіть якщо у нього ще не виявлені ознаки захворювання.  Заразитися можна, якщо доторкнутися до поверхні, на яку потрапили мікрочастинки (слина або слиз) інфікованої людини.  Виходить, алгоритм гранично простий: хвора людина відкашлявся або чхнув, прикрившись рукою, а потім взявся цією рукою за поручень в громадському транспорті, за перила або за ручку в магазині - так бактерії виявляються на поверхні, до якої згодом доторкнеться величезна кількість людей.

Профілактика коронавируса

Як літнім людям захиститися від коронавируса, і чи допоможуть запобіжні заходи?  Лікарі одностайні в думці: потрібно строго виконувати рекомендації, і тоді ризик зараження буде мінімальний.

Чи не виходити з дому.  Як би не було складно це реалізувати, потрібно пам'ятати: власна безпека і здоров'я важливіше прогулянок, візитів в гості і походів в магазин.  Якщо вдома закінчилися продукти, можна замовити доставку по телефону, або, якщо така можливість відсутня, вийти в найближчу торгову точку вранці, поки в магазині немає напливу клієнтів.

Виключити поїздки в громадському транспорті.  Автобуси, тролейбуси і метро - найнебезпечніші з точки зору ризику зараження місця.

Відмовитися від походів в поліклініку.  Навіть якщо запланований плановий візит на УЗД, рентген або іншу процедуру, не пов'язану з коронавірусів, краще відкласти до закінчення епідемії.  Вірогідність підхопити вірус у медичному закладі суттєво зростає.

Частіше мити руки.  Після повернення з вулиці руки обов'язково потрібно помити з милом (не менше 30 секунд).  Також рекомендується промити ніс і ротову порожнину, де скупчується найбільша кількість бактерій.

Прислухатися до самопочуття.  Якщо спостерігається нездужання, підвищилася температура або з'явилася слабкість, рекомендується викликати додому лікаря.  При загостренні хронічних захворювань теж необхідно оформити виклик доктора по телефону.

Пити більше рідини.  Тепле пиття в усі часи було одним з кращих засобів профілактики проти вірусних інфекцій.  Гарячий чай, морси, трав'яні відвари сприяють вимиванню з організму шкідливих бактерій.

Приймати вітаміни.  За погодженням з лікуючим лікарем можна підтримати організм вітамінами.  Спеціаліст підбере комплекс, орієнтуючись на вік і стан пацієнта.

Провітрювати приміщення.  Вранці і ввечері можна на кілька хвилин відкривати вікно або кватирку, виходячи при цьому в іншу кімнату.

Всі рекомендації досить прості і природні.  Головне - самоконтроль і висока ступінь свідомості.

Інструкція для родичів: як захистити близьких похилого віку

Згідно зі статистикою, молоді люди і діти легше переносять коронавірусну інфекцію.  Молодь може бути носієм вірусу, навіть не підозрюючи про це.  Саме тому лікарі закликають тимчасово відмовитися від візитів до літніх родичів: батьків, бабусь, дідусів.

На час доведеться відмовитися від поцілунків і обіймів з родичами: потрібно пояснити, що всі ці заходи - в інтересах самих літніх людей.  Недарма, у багатьох регіонах введений мораторій на рукостискання: тим менше тактильних контактів між людьми, тим менше ймовірності стрімкого поширення хвороби.  Близьким необхідно подбати про те, щоб у пенсіонерів було все необхідне: продукти, ліки, побутова хімія.  Якщо є необхідність оплати квитанцій, краще взяти це на себе і виконати всі операції через онлайн-послуги.  Важливо, щоб були оплачені телебачення, інтернет і мобільний зв'язок.

Якщо похила людина перебуває у приватному будинку для літніх за це турбуються працівники.

Запобіжні заходи при коронавірусі

По всій країні організовуються волонтерські рухи, учасники яких прагнуть допомогти самотнім пенсіонерам.  Якщо у літньої людини немає поруч рідних чи сусідів, здатних принести продукти або ліки, він може зателефонувати за телефоном гарячої лінії та залишити заявку.  Всі дані про пенсіонерів і інвалідів, які проживають в тому чи іншому районі, є у співробітників соціальних служб.  Фахівці повинні контролювати, чи все необхідне є у їхніх підопічних.  Від самих пенсіонерів теж багато що залежить: важливо завжди бути на зв'язку і дотримуватися рекомендацій фахівців, щоб зберегти здоров'я в період епідемії.