Будинок престарілих у Львові

Акція у зв'язку із відкриттям! Даруємо знижку - 20%!

Як спілкуватися з людьми похилого віку?

Людина змінюється протягом усього життя і похилий вік - не виняток.  В силу цих змін родичі літніх людей стикаються з тим, що спілкування в колишньому руслі підтримувати вже не вдається.

Типовими для літнього і старечого віку змінами, що проявляються в спілкуванні, стають емоційна нестабільність, перепади настрою, дратівливість, апатія, образливість, підозрілість або, навпаки, надмірна довірливість.

Також літні люди часто стають все більш зацикленими на собі: довго можуть говорити про те, що їх хвилює, ділитися спогадами, повчати, наполягаючи на власних життєвих принципах.

Щоб зберегти теплоту відносин, родичам літньої людини важливо вчасно перебудуватися:

  • Для початку необхідно зізнатися самому собі, що ви зіткнулися з труднощами.  Але те, що вони є, не говорить про те, що ви не любите свою рідну людину або він перестав любити вас.  Визнавши наявність складнощів, вам буде легше придумати спосіб впоратися з кожною з них.
  • Літні дуже цінують людей, готових вислухати їх переживання.  Спробуйте просто слухати, не намагаючись переконати літню людину (часто це все одно марно).  Проявивши повагу і інтерес до почуттів і словам літнього, ви подаруєте йому безцінні відчуття поняття і близькості.  І, навіть якщо ваш близький мовчазний, нерідко просте спільне споглядання природи здатне підтримувати відчуття близькості і підштовхнути до активнішої взаємодії.
  • Літні люди відчувають багато негативних емоцій з різних причин, і їм важко впоратися з ними, але ви можете допомогти і їм і собі, якщо проявите трохи більше, ніж зазвичай, дружелюбності, спокою і прийняття.
  • Часом буває важко не сприймати близько до серця критику з боку літньої людини, особливо якщо вона спрямована на вашу адресу.  У цих випадках особливо важливо зберігати спокій і, по можливості, переводити розмову на іншу тему, (часто в цьому допомагає гумор).
  • Ну і, звичайно, у відносинах з будь-якою людиною, в тому числі з літнім, важливо не тільки вміти обходити гострі кути, а й переживати разом щось хороше.  Згадайте, які заняття приносять задоволення вашому родичу і спробуйте розділити з ним радість від улюбленої справи, або просто від домашнього чаювання.