Будинок престарілих у Львові

Акція у зв'язку із відкриттям! Даруємо знижку - 20%!

Лікування та догляд за хворим дименцією у будинку літніх людей

Медикаментозне лікування деменції

Медикаментозне лікування полягає в прийомі ліків, призначених лікарем провідного дементного хворого. Багато процесів при деменції незворотні, тому вилікувати деменцію за допомогою ліків неможливо. Однак при правильному і регулярному прийомі можна істотно сповільнити її розвиток на ранній і середній стадії.

Хворий деменцією нездатний приймати необхідні ліки за графіком – він просто на просто забуває про нього. Буває так, що він накопичує таблетки де-небудь, довго не приймаючи їх.

В результаті цього його стан погіршується: починаються напади паніки, агресії, параної. Особливо небезпечно, якщо в такий момент хворий деменцією вдома один.

У будинку літніх людей Львів подібне неможливо: доглядальниці видають медикаменти строго за графіком, контролюють їх прийом – перевіряють, проковтнув їх підопічний таблетку чи ні. Також ставлять хворим уколи, крапельниці, якщо вони передбачені в лікуванні призначеним лікарем.

Доглядальниці і стежать за тим, щоб літні люди відвідували заняття з лікувальної фізкультури, яка перешкоджає атрофії м'язів.

Гігієна

Хворий деменцією не може виконувати гігієнічні процедури так, як це необхідно. Найбільше складностей виникає з відвідуванням туалету – він не завжди розуміє, що настав час його відвідати або забуває, де він знаходиться. Не всі хворі погоджуються носити підгузники – деякі знімають їх з себе і викидають, приносячи тим самим своїм рідним безліч клопотів.

Купання літньої людини – теж завдання не з легких, адже типові ванні кімнати не пристосовані під такі цілі: у них немає поручнів, антиковзаючого покриття, а стільці для купання не завжди вміщаються в стандартну ванну.

Наші будинки для літніх людей Львів спочатку проектувалися з урахуванням потреб людей похилого віку та маломобільних людей, тому тут набагато простіше здійснювати за ними гігієнічний догляд. Персонал використовує стільці для купання, стільці-туалети, підніжки.

Режим дня

Для хворого деменцією важливо дотримуватися одного і того ж розпорядку дня – це дає йому почуття впевненості, захищеності. Він потрібен і для того, щоб літня людина поглинала необхідну кількість їжі, води, регулярно ходила у туалет.

У наших будинках літніхлюдей Львів постояльці дотримуються режиму дня, в якому відведено час для фізичних вправ, прогулянок, дозвілля, відпочинку.

З нашим ритмом життя складно забезпечити літньому з деменцією дотримання режиму дня, сам же він фізично на це нездатний. А відхилення від заведеного розпорядку загрожує стресом, дратівливістю, тривогою.

Догляд за хворим з деменцією вимагає безлічі сил, часу, моральних витрат, тому далеко не всі можуть впоратися з ним. Якщо ваша сім'я опинилася у важкій ситуації, можливо, один з наших будинків для літніх людей буде виходом з неї.