Будинок престарілих у Львові

Акція у зв'язку із відкриттям! Даруємо знижку - 20%!

Деменція у літніх людей, догляд у будинку престарілих

Деменція — набуте під час старіння слабоумство, характеризується зниженням здатності до пізнавальної діяльності, частковою втратою довготривалої і короткочасної пам'яті і раніше придбаних навичок, що ведуть до часткової або повної неможливості самообслуговування.

Від деменції (старечого недоумства) не застрахований ніхто. Поки до кінця не з'ясовано, чому ця хвороба вражає одних, а інших обходить стороною – відомі лише основні критерії групи ризику:

  • недостатність розумового навантаження,
  • спадковість,
  • погіршення мозкового кровопостачання.

Все це руйнує клітини головного мозку і веде до зниження інтелектуальних здібностей, провалів у пам'яті, емоційних розладів.

Догляд за хворими деменцією в будинку престарілих у Львові

Багато вважають, що деменція – це повне руйнування особистості і повноцінно жити з нею не можна. Це справедливо лише для останньої стадії захворювання, яку можна значно відстрочити за допомогою професійного догляду та спеціальних заходів.

Гімнастика для розуму

Хворим з деменцією обов'язково потрібно тренувати логічне мислення і пам'ять. Існує безліч подібних вправ, ми розповімо про декілька - тих, які з успіхом використовуються в нашому будинку престарілих у Львові.

Вправа «Закінчи прислів'я». Людині з деменцією пропонується закінчити відоме прислів'я або приказку, наприклад: «Кожен коваль... (свого щастя)», «Курчат...(по осені рахують)», «Сивина в бороду...(біс у ребро)».

Вправа на тренування пам'яті. Пенсіонеру слід згадати якомога більше слів з різних категорій: «фрукти», «меблі», «назви міст».

Вправа «З'єднай в правильному порядку».  Необхідно з'єднати назви місяців, днів тижня у тому порядку, в якому вони слідують один за одним. Якщо він справляється, йому пропонують згрупувати місяці за порами року або «розставити» їх у зворотньому порядку.

Вправа на логіку. Літня людина повинна знайти в групі слів зайве. Наприклад: Київ – Харків – Львів – Америка – Ужгород або персик – яблуко – виделка – апельсин – мандарин.

Це тільки здається, що вправи легкі, хворому деменцією, щоб впоратися з ними, потрібно докласти масу зусиль!

На жаль, хворий деменцією нерідко уникає спілкування навіть з близькими людьми, не хоче ні з ким йти на контакт. Часто самі родичі сприяють цьому, соромлячись літньої людини, ховаючи його в будинку.

Їх можна зрозуміти: при деменції важко вести розмову, будувати логічні ланцюжки, тому оточуючим просто незрозуміло, що хворий хоче їм сказати.

Через нестачу спілкування старий швидко замикається в собі, стає все менш говірким. Якщо ж, навпаки, він не відчуває нестачі в спілкуванні, то веде активний спосіб життя і налаштований на більш позитивний лад.

В цьому плані будинок престарілих у Львові  хороший тим, що людей літнього віку з деменцією оточують люди зі схожими проблемами. Йому буде набагато легше від розуміння того, що він не самотній.

У наших будинках престарілих у Львові працюють доглядальниці, які вміють спілкуватися з хворими деменцією. Вони «читають» їх міміку, тон, руху, тому точно розуміють, чого вони хочуть, навіть якщо самі літні люди не в змозі пояснити це словами.

Прогулянки на свіжому повітрі

Свіже повітря дарує бадьорість, заряджає енергією, допомагає впоратися з безсонням, швидше заснути. Для літніх людей це дуже актуально, а для хворих з деменцією – особливо. Млявість, апатія, проблеми зі сном – часті супутники захворювання.

Не у всіх жителів великих міст є дачі, куди можна вивезти хворого родича влітку, а тим більше – взимку. З-за цього він багато часу проводить в чотирьох стінах, практично не маючи можливості побути на природі.

Перевага наших будинків престарілих у Львові в тому, що вони знаходяться за межею міста, або мають велику прилеглу територію з парковою зоною. В таких умовах хворий може здійснювати прогулянки кожен день, а його родичам не доведеться побоюватися, що він піде в невідомому напрямку, адже доглядальниця завжди поруч.