Будинок престарілих у Львові

Акція у зв'язку із відкриттям! Даруємо знижку - 20%!

Низький тиск у літніх людей (гіпотонія)

Зміни, які відбуваються в організмі з віком, відбиваються на роботі всіх органів. Найчастішою проблемою у людей за 60 стає знижений артеріальний тиск. Щоб не посилити ситуацію зі здоров'ям, літнім людям необхідно знати свою норму і намагатися підтримувати її на належному рівні.

Норма тиску у літніх

Нормальними показниками для людини у віці від 60 років вважаються 140/80. Норма тиску у літніх людей може трохи відхилятися і в більшу сторону, приміром, на 142/85 або 143/80. При більш низьких показниках варто негайно звернутися до лікаря. Зокрема, зниженим тиском вважається 100/60 у чоловіків і 95/65 у жінок. В окремих ситуаціях ці показники можуть бути ще нижчі, в тому числі на 10-20%. Знижений тиск може вважатися нормою тільки для літніх людей, що ведуть спортивний спосіб життя. У всіх інших випадках показники явно говорять про розвиток гіпотонії.

Симптоми низького тиску

Про розвиток вікового захворювання у літньої людини можуть свідчити такі ознаки:

  • головні болі;
  • часті непритомність;
  • загальна слабкість організму;
  • відчуття дзвінкого шуму у вухах;
  • проблеми із зором;
  • посилене потовиділення.

До перерахованих симптомів зниженого тиску часто додається апатія. Людина втрачає інтерес до життя, у нього істотно знижується працездатність. Про ознаки низького тиску може свідчити і постійне нездужання при будь-яких змінах в погоді. В таких ситуаціях люди похилого віку часто скаржаться на відчуття мерзлякуватості кінцівок і швидку стомлюваність.

Причини низького тиску у літніх

Гіпотонія виникає у пацієнтів з різних причин. Багато в цьому питанні залежить від різновиду захворювання. Медики розрізняють гостру і хронічну гіпотонію. У першому випадку причинами зниженого тиску стають перенесений інфаркт або різкі порушення кровообігу.

При хронічній формі гіпотонії хвороба може розвинутись за пережитих стресів або сильних фізичних навантажень. Нерідко причиною появи недуги стають ускладнення після перенесених захворювань. Хронічна гіпотонія вважається найпоширенішою формою хвороби у людей похилого віку. Вона супроводжується захворюваннями печінки, змінами розмірів щитовидної залози і погіршенням обміну речовин.

Серед інших поширених причин, що призводять до низького тиску у літніх, можна виділити:

  • Тривалий прийом деяких лікарських препаратів.
  • Дотримання суворої дієти.
  • Нестача в організмі вітамінів.
  • Отриманий травматичний шок.
  • Отруєння будь-якого ступеня тяжкості.

Чим небезпечно низький тиск

Розвиток гіпотонії призводить до незворотних наслідків. Хвороба негативно позначається на роботі внутрішніх органів і судин, що може викликати інвалідність і навіть летальний результат. Особливо часто низький тиск відображається на структурах головного мозку, сприяючи порушенню його кровопостачання. З цієї причини нервові клітини відчувають сильне кисневе голодування. Як результат, у пацієнтів у старечому віці часто трапляється ішемічний інсульт.

Небезпека підвищеного тиску посилюється в кілька разів при наявності захворювань серця. У таких важких ситуаціях у пацієнтів недуга супроводжується аритмією і порушенням кровообігу в міокарді.

Лікування зниженого тиску

Лікуватися гіпотонія у людей похилого віку різними способами. Залежно від стану пацієнта лікарями прописуються дієві лікарські засоби, спрямовані на підвищення тиску. Це можуть бути не тільки медичні препарати, а також народні трави і цілий ряд продуктів, що володіють позитивними властивостями для гіпотоніків.

На жаль, в ритмі сучасного життя не у всіх сім'ях є можливість надати належний догляд за хворими з гіпотонією.  У цій ситуації виходом з положення може стати будинок для людей похилого віку.  На його території літня людина завжди зможе розраховувати на догляд з боку медичного персоналу.  Лікарі простежать, щоб пацієнт одержував правильне харчування при низькому тиску і виконував необхідні фізичні вправи для підтримки тонусу.

Уникнути проблем, пов'язаних з розвитком гіпотонії, допоможе дотримання простих правил:

  • Приділяти увагу фізичній активності.
  • Уникати стресів і переживань.
  • Часто відправлятися на прогулянки.
  • Вживати продукти, що підвищують тиск.
  • Приступати до лікування інфекцій відразу після їх появи.
  • Мати вдома тонометр, щоб завжди точно визначати рівень тиску.

Крім того, необхідно відмовитися від будь-яких шкідливих звичок і добре висипатися.  Важливо пам'ятати, що гіпотонікам потрібно, як мінімум, 9 годині на сон, щоб відчувати себе в нормі.

Залишити заявку на проживання