Психологія переїзду в будинок престарілих
Cімейні cварки і конфлікти на тлі непорозуміння можуть зруйнувати навіть найміцніші стосунки. Звичайно, в більшості випадку приводами для скандалів стають цілком вагомі причини. Ми не завжди можемо вчасно помітити, як образили своїми словами або вчинками рідної людини. Ми незавжди можемо бути тактовними. Тому між родичами з'являється непорозуміння і сварки з образами.
Правила спілкування в сім'ї, це серйозна тема для сучасності. Особливо якщо ви вирішили обговорити важливі не самі приємні теми, то повинні розуміти, як правильно подати інформацію і як зуміти її роз'яснити. Одна з таких тем може стати переїзд людини в будинок престарілих і підготовка до цього.
Ми підготували для вас кілька правил, яких варто дотримуватися під час такої важливої розмови.
Правило No1
Підійдіть до питання виважено і серйозно. Зважте всі за і проти. Поміркуйте над причинами, за якими ви вирішили прийняти таке серйозне рішення. Найчастіше під ними можуть ховатися:
ви не можете жити разом з літньою людиною, а без сторонньої допомоги, він уже не може обійтися;
вашій близькій людині поставили серйозний діагноз, при якому потрібна постійна опіка; можливості спільного проживання не існує.
Всі перераховані вище пункти є серйозними темами для розмови. Рішення переїхати в приватний пансіонат, в даних випадках цілком обґрунтовано. Тому можна без остраху переходити до його реалізації, першим пунктом у якому буде розмова.
Правило No2
Краще відрепетирувати цю бесіду. Відразу прямо говорити про свої наміри краще не варто. Це може приголомшити пенсіонера, і тоді розмова не вдатися. Починати слід заходячи здалеку і оперуя лише позитивними моментами. Заздалегідь подумайте про те, що ви будете говорити. Дуже важливо, щоб людина не відчула себе тягарем.
Правило No3
Ні в якому разі не потрібно тиснути на людину, точно так само як і бути категоричним у своїх рішеннях. У даній ситуації дуже важливо спробувати приміряти цю ситуацію на себе і подумати, які б ви відчували емоції, якщо б змушені були переїхати зі свого будинку. Не варто бути жорстокими по відношенню до своїх близьких. Вони і так будуть рахуватися з вашою думкою, зумійте тільки лише правильно їїдонести.
Правило No4
При розмові спробуйте не оперувати такими словами як "будинок пристарілих", "повинен", "потрібно" і т. д. Використовуючи їх ви заочно ставите людини перед фактом і не наголошуєте на тому, що у нього немає права вибору. Головне завдання ініціатора зробити так, щоб переїзд в пансіонат став рішенням літньої людини. Постарайтеся зробити так, щоб йому захотілося змінити обстановку самостійно.
Правило No5
Не забувайте розповісти про те, що зміна місця проживання ніяк не вплине на спілкування з сім'єю. Ваші зустрічі будуть такими ж регулярними, телефонні дзвінки частим, і ніякого дефіциту в спілкуванні в даному випадку не буде. Єдине що змінитися - це обстановка, але вона ніяк не впливатиме на свободу дій пенсіонера. Він повинен бути впевнений в тому, що, як і раніше зможе зустрітися з вами на вихідні, повечеряти в колі сім'ї, зателефонувати якщо це буде потрібно і т.д. Головне не обманювати свого рідного. Не потрібно приводити помилкові переваги цього переїзду. У приватному пансіонаті "Турбота про близьких" у Львові вистачає плюсів, щоб люди могли самі захотіти переїхати. Звичайно кожен випадок індивідуальний, але ви повинні запам'ятати головне - переїзд дійсно може нести позитивний характер, і думаючи про це ви не обманюєте ні себе ні своїх рідних.
Статті
- Фізичне навантаження у літніх людей
- Пансіонат для лежачих хворих
- Чому тремтять руки - причини, лікування
- Як мотивувати родича на переїзд до пансіонату для людей похилого віку?
- Ефективні методи боротьби з подагрою у престарілих
- Вибрати пансіонат для людей похилого віку
- Куди відправити літню людину на час відпустки