Загроза коронавируса для літніх людей. Як захистити близьку людину?
Мозг, как и любой другой орган человеческого организма, подвергается естественным процессам старения. Это может проявляться в виде проблем с концентрацией, ухудшение памяти или проблемы с повседневной деятельностью. К счастью, работу мозга можно стимулировать с помощью правильно подобранных умственных и ... физических упражнений. Частный пансионат для пожилых часто использует различные методики для улучшения работы мозга.
Світова статистика хворих/ видужали/ померлих від коронавіруса
Що з себе являє згубна спалах, в чому шукати одужання, знайдена чи вакцина?
В даний час багато представників масових засобів інформації небезпідставно сміють стверджувати, що коронавірус крокує по планеті «семимильними кроками». Фактично епідемія вже поширилася в 100 державах по всьому світу, у яких зараження спостерігається числом від одного до тисяч інфікованих. Як протистояти вірусу COVID-19 в умовах глобального рапространения, яке ВООЗ вже практично офіційно охарактеризувала, як пандемія?
Чому «корона»? Звідки цей «роялизм» у назві?
Корона у назві вірусу з'явилася внаслідок його шиповидного будови — через відростків, що нагадують головний убір монарха. Відростки є якимись специфічними пристроями, що імітують молекули вірусу і призначеними для проникнення в клітину за допомогою трансмембранных рецепторів, які продавлюються і впускають в тканини шкідливий геном рибонуклеїнової кислоти.
Людина протистоїть багатьом захворюванням на протязі всієї історії сучасної цивілізації — чума, тиф, холера, СНІД та багато інших. Загроза чатує щодня, щогодини. Медикаменти рятують не завжди. Хоча б тому, що препарат ще не винайдено, не знайдено спосіб вакцинації, не з'ясований до кінця джерело загрози, механізм дії та будова вірусу. Тому на лікування особливо покладати цих примарних, хитких надій не варто. Препарат, який Вам пропише компетентний лікар, може не подіяти так, як очікувалося, з-за великого числа об'єктивних факторів. Причиною фатального результату може стати модифікований грип, який спровокований молекулами коронавіруса при повній відсутності властивих симптомів.
У чому ж порятунок? Як зберегти здоров'я близьких і вберегтися самому?
пандемія коронавирусаТедрос Аданом Гебреисус, який очолює державний департамент закордонних справ Ефіопії, а також гендиректор Всесвітньої Організації охорони Здоров'я, заявив в рамках форуму, що проходив в Женеві (Швейцарія), що пандемія коронавіруса, поширювана у світовому масштабі, стане першою контрольованої пандемією в історії людства. «Народи, які населяють планету Земля, не безпорадні перед спалахом глобальної епідемії», — вважає пан Гебреисус. Що змушує його так думати? На прикладі Китайської Народної Республіки, де з більш, ніж 80 000 піддалися інфекції жителів зцілилися 70 %, спостерігається масове протистояння смертельного вірусу на державному рівні. Керівник ВООЗ закликав світове співтовариство надихнутися злагодженими діями «китайських товаришів» і дати відсіч згубної хвороби на всіх соціальних рівнях — на індивідуальному, сімейному, на сході і на урядовому.
Нагадаємо, що осередком коронавіруса під кодовим позначенням COVID-19 вважається місто Ухань провінції Хубей, розташованої в центрі КНР в східній його частині. Актуальні новини інформують широку громадськість про те, що в даній галузі Китаю за станом на кінець першої декади березня 2020-го року припинили свою діяльність 11 з 14 тимчасових госпіталів, створених у період з грудня минулого року.
Заходи проти коронавіруса, що вживаються кожен день на побутовому рівні:
Мити руки постійно при першій можливості. Ні в якому разі не торкатися руками обличчя після перебування в громадському транспорті або контакту з домашніми тваринами — обробляти руки дезінфектором або антисептиком.
По можливості уникати участі в масових заходах та перебування у місцях великої концентрації людей.
Обов'язково використовуйте захисну маску при найменших симптомах респіраторного нездужання. Маску рекомендується міняти якомога частіше на свіжу, знезаражену.
Більш ретельно проводите термообробку продуктів при приготуванні їжі. У першу чергу це стосується яєць і м'яса.
Максимально часто провітрюйте житлові і службові приміщення.
При виникненні симптомів коронавіруса через 2 тижні після приїзду з країни, в якій зафіксовані спалахи цього захворювання, негайно зверніться за кваліфікованою медичною допомогою.
При кашлі і чханні прикривайтеся ліктьовим суглобом в зігнутому вигляді і серветкою, яку потім ізолюйте в сміттєвому контейнері і ретельно вимийте обличчя і руки.
Коронавірус загрожує людям похилого віку
коронавірус у пожилыхВ першу чергу, перераховані вище заходи рекомендовані літнім пенсіонерам. Це мінімум, що щодня у вигляді профілактики може робити кожен українець, тому що на стаціонарні шпиталів, які у разі поширення епідемії швидко будуть побудовані і запрацюють в Україні, як в КНР, особливо розраховувати не доводиться. Ці дії повинні стати для літніх людей нормою життя, так як згубний вірус COVID-19 загрожує в першу чергу людей похилого віку.
Якщо середній вік інфікованих коронавірусом перевищує сімдесятилітній рубіж, то серед померлих від нього в основному особи, ледь не досягли 60 років. Причина підвищеної захворюваності людей похилого віку інфекційними захворюваннями лежить на поверхні проблеми — зношена імунна система не в силах протистояти хворобам.Після п'ятдесяти років імунітет піддається незворотних змін, восстанавливаемость організму після хвороби знаходиться на низькому рівні, вразливість посилює присутність хронічних недуг.
Дослідники поведінки вірусу COVID-19 відзначають, що вже на ранніх стадіях розвитку патології характерно легеневе запалення, що веде до поразок тканини легенів людини. Здатність до прискореної регенерації робить захворювання менш загрозливим молодому організму, набагато легше переносящему інфекцію, але згубно для літнього хворого, який переживає серйозні порушення дихальної системи.
Статті
- Фізичне навантаження у літніх людей
- Пансіонат для лежачих хворих
- Чому тремтять руки - причини, лікування
- Як мотивувати родича на переїзд до пансіонату для людей похилого віку?
- Ефективні методи боротьби з подагрою у престарілих
- Вибрати пансіонат для людей похилого віку
- Куди відправити літню людину на час відпустки