Чим хоспіс відрізняється від лікарні
Здоров'я в літньому віці значно підводить і, на жаль, іноді хвороби стають все серйозніше і серйозніше. Літня людина часто перебуває в лікарнях, але не завжди виходить вилікувати старого — можна лише підтримувати його стан на удобоваримом рівні. І в цьому допомагає вже не лікарня, а хоспіс. Однак існують міфи, що хоспіс і лікарня — це одне і те ж, але це далеко не так. І тому родичі хворих, яким пропонують віддати свого старого в подібний заклад, задаються питанням, яке відміну хоспісу від лікарні.
Що таке хоспіс?
Хоспіс — це зовсім інше, ніж лікарня. Завданням лікарні є вилікування хворого або поліпшення його стану, якщо вилікувати повністю можливості немає, але можна призупинити розвиток хвороби. Хоспіс ж лікуванням не займається. Звичайно, там є медичний персонал, але він не займається лікуванням, а піклуванням і допомогою тяжкохворим. Для цього є медичне позначення — паліативна допомога, то є не лікування, а підтримання морального і фізичного стану як хворого, так і його сім'ї.
Так, в обов'язки працівників хоспісу входять:
Повний догляд за хворою людиною;
Надання психологічної допомоги;
Цілодобовий зв'язок з родичами та дозвіл на відвідання рідних постійно. У лікарнях ж, навпаки, існує графік відвідувань, якого всі мають дотримуватися;
Допомогу в боротьбі з самотністю і депресією.
Тобто, як можна побачити, працівники хоспісу за своїм функціональним призначенням значно відрізняються від лікарняних працівників — одно як і сам заклад відрізняється від лікарні. Сенс взагалі цієї організації полягає в самій назві — так що означає слово хоспіс? Все легко: воно походить від латинського hospes і означає гостинність.
Чим відрізняється від лікарні хоспіс
Лікарня — це державна чи приватна установа, в якому надають медичну допомогу. В лікарні існує і спеціальне відділення, де займаються майже безвихідними хворими — їм все одно проводять якусь терапію, призначають препарати і процедури. Тобто в лікарнях все одно намагаються щось робити, хоча в ситуації невиліковно хворих це не завжди ефективно. У хоспісі все інакше.
Коли хворого віддають в хоспіс, то це означає, що всі прийняли неминуче — і сам літній, і його родичі. В основному саме другим важко прийняти цей факт і на цьому іноді наживаються недобросовісні лікарі — бачачи, що ситуація безвихідна, продовжують призначати лікування марне. Змирилася з ситуацією і її прийняття — перший крок. Звичайно, боротися треба завжди, але, на жаль, є ситуації, коли треба прийняти правду.
У хоспісі є не тільки медичний персонал, але і соціальний, духовний. Вся справа в тому, що там хворого готують до наближення смерті і всіляко полегшують стан — знеболюють, спілкуються. На відміну від лікарні, де смерть намагаються відстрочити і поліпшити стан хворого в хоспісі підтримують і просто позбавляють від болю і страждань.
У хоспісі також проводять навчання, як правильно піклуватися про хворого чоловіка — рідні при бажанні самі можуть доглядати за своїм старим, роблячи це під наглядом і за допомогою професіоналів.
Як потрапити в хоспіс
Коли лікарі виносять невтішний вердикт і кажуть, що більше нічого не можуть зробити і залишається лише підтримувати хворого, рідні дізнаються відповідь на питання «Хоспіс — що це і як там поводяться з людьми похилого віку» і зважуються на цей крок, виникає питання, як туди покласти літнього.
В Україні, щоб хворий потрапив в хоспіс, вимагають декілька документів:
Паспорт хворого або інший офіційний документ, здатний підтвердити особу;
Паспорт опікуна старого;
Виписка з історії хвороби з діагнозом і знеболюючими, які прописують старому;
Копія медичної страховки.
Оформлення займає трохи часу. При виборі краще зупинитися на приватному хоспісі, бо там процес буде набагато швидше. До того ж, там все набагато затишніше і допомога надаватиметься з турботою і постійно.
Свого старого родича потрібно відвідувати якомога частіше спілкуватися з ним — так він буде відчувати любов і турботу і так йому буде набагато легше доживати останні дні. У приватному хоспісі за ним доглядати і допомагати справлятися з болями і психологічним дискомфортом.
Статті
- Фізичне навантаження у літніх людей
- Пансіонат для лежачих хворих
- Чому тремтять руки - причини, лікування
- Як мотивувати родича на переїзд до пансіонату для людей похилого віку?
- Ефективні методи боротьби з подагрою у престарілих
- Вибрати пансіонат для людей похилого віку
- Куди відправити літню людину на час відпустки