Будинок престарілих у Львові

Акція у зв'язку із відкриттям! Даруємо знижку - 20%!

Харчування і дієта при запорах у літніх людей

Правильне харчування при запорах у літніх людей - є, мабуть, найбільш дієвим і ефективним лікуванням.  І не дивно, адже в основі запору лежить порушення перистальтики кишечника, а це значить, що перероблена їжа повільно пересувається по стравоходу, накопичується і застоюється.  Лікарі кажуть, що 90% запорів у літніх людей виникає внаслідок неправильного харчування і недостатньою рухової активності. Будинок для людей похилого віку у Львові піклується щоб наші гості добре і якісно харчувалися.

Харчування при запорах у літніх: загальні правила

Неправильно організоване харчування здатне стати причиною хронічних закрепів у літніх.  Одноманітність вживаних продуктів, нерегулярне харчування, їжа небагата клітковиною, порушення питного режиму призводять до загустіння і застою калових мас.

Кишечник людини похилого віку просто не в змозі впоратися з їх природним висновком.  Тому відповідь на питання як позбутися від запорів в літньому віці звучить так: налагодити харчування. У будинку для людей похилого віку у Львові меню розроблено дієтологом, і  харчування корисне та смачне.

Дробове харчування — полягає в збільшенні кількості прийомів їжі (оптимально 5-6 разів) і скоротити порції.  Те, що ви хочете з'їсти за один раз повинно поміститися в двох ваших долонях.

Вживання свіжих овочів, фруктів і ягід.  В середньому, така їжа повинна становити до 500 грамів день.  Менша кількість фруктів просто не здатне забезпечити необхідну кількість клітковини для ефективної роботи кишечника.

Вживання їжі не більше ніж кожні 4 години.  Якщо час голодування затягнеться на довше, то ви більше зголоднієте і більше з'їсте.  Відповідно ферменти не зможуть переварити більшу кількість їжі, і вона буде застоюватися в кишечнику.

Правильний питний режим.  Середня кількість рідини, не вважай тієї, що знаходиться в їжі, має становити не менше двох літрів на добу.  Слід відмовитися від кави, какао, міцного чаю, алкоголю, так як вони активно виводить рідину з організму.  Пиття також має бути дробовим.  Не варто за раз випивати весь денний обсяг.  Оптимальним стане пити близько 100 мл щогодини.

 

Дієта при запорах у літніх людей

Ще одним ефективним способом як позбутися від запорів літнім стане додержання принципів дієти.  Дієта при запорах у літніх повинна включати в себе наступні пункти:

  • вживання супів на слабкому овочевому, рибному або м'ясному відварах;
  • повне виключення випічки з борошна вищих сортів, а також здобного тіста.  Ідеальним стане хліб з борошна другого сорту з висівками;
  • усунення з раціону жирних видів м'яса і птиці (свинини, качки, консерви).  Вітається вживання вареної або запеченої курки, індички;
  • вживання молочних і кисломолочних продуктів.Зокрема, кефіру, йогурту без добавок, кислого молока;
  • насичення раціону свіжими або запеченими овочами.  Картопля слід вживати в обмежених кількостях, а часник, цибуля, гриби, редис виключити повністю;
  • серед солодощів основним ласощами повинні стати свіжі фрукти і ягоди, крім чорниці, кизилу і айви.  Також слід відмовитися від шоколаду;
  • альтернативу оліям тваринного походження повинні скласти рослинні масла.

Таким чином, завдяки дотриманню дієти цілком реально нормалізувати порушені функції кишечника і позбутися від хронічних закрепів у літніх. Будинок для людей похилого віку у Львові піклується про здорв'я ваших близьких.