Будинок престарілих у Львові

Акція у зв'язку із відкриттям! Даруємо знижку - 20%!

Запаморочення - поширена проблема літніх людей

Запаморочення є поширеним станом, в тому числі у літніх людей.  Хоча найчастіше вони є просто результатом втоми, стресу або недосипання, але буває, що вони є симптомом захворювань, небезпечних для здоров'я.  Ось чому варто бути уважним і проконсультуватися з будь-яких тривожних симптомів у свого лікаря! Будинок пристарілих Львів уважно контролює стан здоров'я своїх постояльців, і регулярно проходять огляди лікарем-терапевтом.

 Запаморочення є однією з найбільш поширених проблем літніх людей - у загальній популяції вони зустрічаються у 15-23% людей, в той час як у літніх людей старше 70 років набагато більше.  Безпосередньою анатомічної причиною запаморочення є порушення вестибулярної системи, яка включає, координацію руху, вестибулярний нерв і центри головного мозку, мозочка, кори головного мозку і підкіркових ядер.

 Запаморочення може приймати форму ілюзії руху навколишнього середовища або вашого власного тіла (іноді самої голови) або почуття нестабільності, дисбалансу.  І хоча випадкове запаморочення при вставанні після довгого лежачого положення не повинно викликати занепокоєння, але якщо часто виникає сильне запаморочення, слід проконсультувати з лікарем.

 

 Запаморочення у літніх?  Це може бути гіпертонія!

 Гіпертонія - дуже поширене захворювання в нашій країні - з цим борються багато людей похилого віку.  Вони розпізнаються, коли, по крайней мере, в двох незалежних вимірах тиск перевищує 140/90 мм рт.

 Тривала гіпертензія збільшує ризик серцево-судинних захворювань (інсульт, серцевий напад, ішемічна хвороба), викликає ушкодження внутрішніх органів (наприклад, нирок), може погіршити зір.  У будинку для літніх Львів щодня медсестра контролює показники тиску.

 Хоча, особливо на перших етапах, артеріальна гіпертензія може не надавати будь-яких характерних симптомів, часто після постановки діагнозу і бесіди з лікарем літні люди усвідомлюють, що у них були деякі симптоми.  Вони включають раптове запаморочення в поєднанні з відчуттям припухлості особи при нахилі його вперед.  Крім того, гіпертонія може проявлятися головними болями, підвищеним потовиділенням, прискореним серцебиттям або непритомністю.  Звичайно, лікування запаморочення безпосередньо поєднується з терапією гіпертонії.

 

 Часте запаморочення - можливо, мігрень?

 Запаморочення є дуже поширеним симптомом, пов'язаним з мігренню.  Найчастіше вони мають досить легкий перебіг, але бувають випадки, коли вони тривають по кілька годин, поряд з порушеннями зору, проблемами з підтриманням рівноваги і навіть втратою свідомості.Цей тип мігрені може виникнути у людей обох статей і віку, хоча спочатку передбачалося, що він зачіпає тільки молодих дівчат.

 Як боротися з цією недугою?  Тут використовуються знеболюючі.  Корисні дихальні вправи і вправи на розслаблення, іноді також відповідні форми фізіотерапії.

 

 Запаморочення і діабет

 Слід пам'ятати, що сильне запаморочення з посиленням спраги, необхідністю частого сечовипускання, нападами апетиту або коливаннями ваги - може бути одним із симптомів, що сигналізують про діабет.  Вони відбуваються, коли рівень цукру в крові вашого тіла раптово падає або підвищується.  Звичайно, лікування діабету і всіх супутніх симптомів є багатогранним дією, в тому числі введення хворому інсуліну, але також зміна звичок харчування.  У будинку для літніх Львів для людей які страждають на діабет призначене спеціальне дієтичне харчування не менше шести разів на день.

 Існують дослідження, які підтверджують, що запаморочення частіше зустрічається у пацієнтів, вже діагностованих і пролікованих діабетом.  Виявляється, що у діабетиків є порушення координації.  В цьому випадку рекомендується ввести відповідну реабілітацію.