Будинок престарілих у Львові

Акція у зв'язку із відкриттям! Даруємо знижку - 20%!

Чому люди похилого віку пахнуть старістю - як позбутися від запаху

Такий діагноз, як «запах літньої людини», дійсно існує в медичній практиці.  Експерименти за його визначенням проводилися в центрі Монелл, розташованому в Філадельфії.  Для цього піддослідним різних вікових груп видавалися спеціальні футболки, поглинаючі запах.  Учасники експерименту без праці визначили одяг, який носили люди похилого віку. В пансіонаті для літніх людей у Львові також знайомі з цією проблемою.

Причини специфічного запаху

Чим пахне від літніх людей?  Саме шкіра видає той самий «запах від тіла».  Його інтенсивність і приємність залежить від роботи потових і сальних залоз, яка змінюється з віком.  Точніше, шкіра виробляє ноненали - речовини, що відносяться до феромонів.

Чому старі люди пахнуть

Крім хімічних змін, причиною зміни запаху шкіри стає:

  • недотримання норм гігієни (рідкісне миття, прибирання, прання одягу);
  • зневоднення;
  • порушення обміну речовин.

Через погіршення нюху пенсіонери найчастіше не помічають, що від них неприємно пахне. В пансіонаті для літніх людей у Львові добре слідкують за гігієною похилої людини, і таким чином запобігають неприємного запаху.

 

Фактори, що збільшують запах від шкіри

Не дарма шкіру називають найбільшим органом людського тіла.  Шкірні покриви захищають внутрішні органи, а також забезпечують своєчасне виділення шлаків (відпрацьованих продуктів).

Є кілька найпоширеніших причин, чому аромат шкіри може стати виразніше і неприємніше:

-прийом ліків;

Медикаменти, які використовуються пенсіонерами, розпадаються на активні молекули.  Речовини, «непотрібні» організму, виводяться разом з потом, диханням, сечею і жовчю.  Компоненти препаратів починають виводитися гірше саме у людей похилого віку - адже їх органи виділення працюють гірше.

При появі неприємного «старечого» аромату варто проконсультуватися з лікарем: можливо чи припинити прийом деяких медикаментів або зменшити їх дозування?

-погана робота органів виділення;

Хронічний запор, ниркова недостатність - одні з основних причин, чому люди похилого віку «пахнуть старістю».  Адже з часом всі органи людського тіла починають працювати гірше, особливо органи кишечника - завдяки чому токсичні речовини потрапляють в кров.  Запах шкіри змінюється і через погіршення газообміну в легенях, характер звичок.

Пристрасть до накопичення непотрібних речей найчастіше зустрічається у людей, які живуть одні.  Впадаючи в депресію або страждаючи від деменції, пенсіонери зберігають у себе в квартирі безліч пуфів, подушок, килимів і плюшевих іграшок, які стираються рідко або стираються зовсім.  А через острах застудитися, люди похилого віку рідко провітрюють кімнати, в яких живуть.

Поступово в квартирі (або кімнаті) накопичуються мертві клітини шкіри, може з'явитися грибок і пліснява.  Відповідно, виходить від залежалих речей і одягу аромат іноді теж називають «запахом старості». Якщо Ваша близька людина проживає  в пансіонаті для літніх людей у Львові такого не може статися, тому що у кімнатах щодня проводять вологе прибирання і провітрювання.

-особливості харчування;

Вживання висококалорійних страв і неправильно складений раціон - одна з найпопулярніших причин, чому люди похилого віку погано пахнуть.  Процес загнивання, що починається в шлунку, веде за собою неприємний запах з рота.  Навіть фрукти або овочі можуть негативно позначитися на травленні літнього члена сім'ї. У пансіонаті для літніх людей у ​​Львові дієтичне харчування з урахуванням віку і потреб людей похилого віку.

-хронічні хвороби;

Ви можете помітити зміни запаху, коли:

  • цукровий діабет впливає на лужний склад шкіри і змінює її мікрофлору, через що починають розвиватися грибки і бактерії;
  • метаболіти тестостерону, керуючі сальними залозами, змінюються під впливом статевих залоз і наднирників;
  • слабшає сфінктер сечового міхура, відбувається його мимовільне спорожнення або інші урологічні проблеми;
  • виникає синдром раздраженнгого кишечника, дисбактеріоз, ентероколіт або хронічний коліт.

Слід звернутися до лікаря і здати аналізи на перераховані вище хвороби - можливо, причина криється саме в них.

 

Як позбутися від запаху

Перед тим, як прибрати запах старості в квартирі, необхідно забезпечити пенсіонеру збалансоване харчування і уважно стежити за дотриманням гігієнічних норм.  Не забувайте і про моральний стан літнього члена сім'ї - важливо, щоб він відчував себе впевнено і комфортно, а також завжди був оточений турботою близьких.