Будинок престарілих у Львові

Акція у зв'язку із відкриттям! Даруємо знижку - 20%!

Проблеми із суглобами у літніх людей: звідки береться хрускіт

Поява специфічного хрускоту в суглобах не завжди свідчить про проблему, тут слід розглядати сукупність симптомів та передумов. Оскільки в будинок для людей похилого віку потрапляють дідки, у подібних закладах ця проблема вивчена найкраще, фахівці надають догляд відповідно до віку, а хрускіт – переважно вікова симптоматика.

Хрускіт може бути різним: фізіологічним, коли його поява не пов'язана з хворобою, та патологічним, який з'являється у хворих та ушкоджених суглобах. Коли патологічний стан погіршується, родичі вже не можуть надати належну допомогу і звертаються до приватних пансіонатів, адже людина не завжди може рухатися.

Основні причини появи хрускоту

Поява вуглекислого газу у вигляді окремих бульбашок у суглобовій порожнині, це відчувається при різких поворотах та згинах.

Трансформація тканин на дегенеративно-дистрофічному рівні.

Порушення метаболізму із супутніми порушеннями в суглобі.

Слабкий зв'язковий апарат, розтяг або запальний процес. Слабкі зв'язки втрачають силу фіксації.

Посттравматичний період.

Серйозні недуги, через які з'являється хрускіт: бурсит, тендиніт, гіпермобільність суглобів, артроз, остеоартроз, артрит,

Щоб виявити запальні захворювання необхідно провести діагностику. Спочатку зверніться до терапевта, а потім може знадобитися консультація травматолога або ревматолога, залежно від причини хрускоту.

Народні засоби лікування

Щоб полегшити життя і стан стареньких, догляд за людьми похилого віку слід починати зі зміни раціону.Корисними продуктами вважаються: біле м'ясо, червона риба, хрящі тварин, молочні продукти та кисломолочні (сири, йогурти, знежирений кефір), зелень, желатин та страви з желатином, всі види сухофруктів, гриби, яйця, кукурудза, крупи.

Але є і продукти, від яких доведеться відмовитися, щоб незабаром не стати інвалідом: газування, алкоголь, багато кофеїну, маринади, копченості, вуглеводи, смажена їжа, маргарин, майонез і напівфабрикати.

Державні установи та платні інтернати для людей похилого віку — організації з абсолютно різними умовами проживання та харчування. За гроші співробітники організують збалансоване та максимально корисне харчування, затишок, а це дуже важливо у срібному віці. Держава не в змозі повною мірою забезпечити правильний раціон для постояльців, дати потрібну увагу та турботу через обмеженість коштів і персоналу. А платна послуга має на увазі повний цикл догляду, затишні та комфортні приміщення, гарне харчування.

Коли раціон налагоджений, можна переходити до народних засобів лікування кришталю у суглобах:

Настоянка на ялинових шишках та окропі всередину. На 1 склянку окропу беремо 1 шишку, залишаємо на ніч настоюватися. Сировину попередньо вимийте. Розділіть вміст склянки на два приймання: ранковий та вечірній. Так слід робити тиждень та отримайте відмінний результат.

Алкогольна настойка на ялинових шишках як місцева пов'язка. Для настоянки приготуйте 0,5 літра горілки та 6 роздроблених шишок. Засіб готується три тижні, після чого можна розпочинати лікування. На серветку розподіляємо 50 мл настоянки та 1 ч. л.меду, закриваємо поліетиленом, кладемо на хворе місце та залишаємо на ніч. Проведіть 3-4 процедури.

Курячий холодець, курячі лапки. Залити лапки водою, щоб ховала їх повністю. Варити близько двох годин. Очистити кістки від вмісту, додати спеції, часник, залити бульйоном, поставити у холод. За кілька годин холодець буде готовий.

Компреси із теплого сала. Нагрійте шматок сала на батареї, покладіть на коліна. Один шматок можна використати 3-4 дні, потім змінити.

Профілактика захворювання

Профілактику захворювання також проводить приватний пансіонат для літніх Турбота про близьких, чергуючи відпочинок та фізичну активність своїх постояльців, пропонуючи здорове харчування постояльцям тощо.

Для профілактики в домашніх умовах дамо кілька порад:

Жодних шкідливих звичок: алкоголю, сигарет. Також шкідливо пити дуже багато кави.

Більше фізичної активності, але важкі навантаження слід виключити. Починайте з розминки, розігрійте м'язову тканину, потім переходьте до скандинавської ходьби, якщо дозволяє розтяжка до елементів йоги. Навантаження має бути щоденним та рівномірним.

Відмовтеся від роботи стоячи, щоб скоротити навантаження на вени. Трудову діяльність ведіть у різних положеннях тіла.

Зменште вагу, якщо маєте зайві кілограми.

Змініть раціон на корисніший і правильніший.

Якщо заздалегідь приділити увагу своєму здоров'ю, суглоби залишаться.