Будинок престарілих у Львові

Акція у зв'язку із відкриттям! Даруємо знижку - 20%!

Перші ознаки інфаркту у літніх людей

Інфаркт міокарда відноситься до жизнеугрожающих захворювань. Приступ гострого болю виникає в області серця через перекриття згустком крові артерії, яка постачає до серця корисні речовини і кисень. Через порушення кровообігу, серцевий м'яз залишається без харчування і починає відмирати. Якщо людині протягом найближчих годин не надати допомогу, настає летальний результат. У групі ризику знаходяться люди похилого віку з серцево-судинними патологіями. На кожні 1000 чоловік припадає 6 випадків інфаркту. Уважне ставлення до власного здоров'я дозволяє розпізнати перші ознаки хвороби.

Можливі причини виникнення проблем з серцем

В процесі життя на стінках кровоносних артерій відкладаються бляшки, що складаються з жиру, кальцію, білків. У міру затвердіння, зовнішня оболонка бляшок розривається. Внутрішній вміст потрапляє в кров і викликає блокування кровотоку, який значно звужений через відкладення на стінках. Отже, основною причиною інфаркту можна назвати атеросклероз судин.

До розвитку атеросклерозу призводить генетична схильність людини і ряд хронічних захворювань:

  • гіпертонія;
  • цукровий діабет;
  • ішемія.

Спосіб життя і харчування також впливають на стан судин. Підвищує рівень холестерину в організмі:

  • вживання жирної, смаженої їжі, кондитерських виробів;
  • відсутність в щоденному раціоні овочів і фруктів, корисної клітковини.

Надлишки холестерину негайно відкладаються на стінках судин, викликають ожиріння. Погіршують стан куріння, зловживання алкоголем, недолік фізичної активності.

Не тільки атеросклероз і тромби викликають інфаркт міокарда. Низький кров'яний тиск, прискорений серцевий ритм уповільнюють кровообіг у літніх людей. Підвищується попит організму на кисень і на цьому тлі відбувається серцевий напад.

Ймовірні ускладнення

Серцевий м'яз корисними речовинами постачають кілька коронарних артерій. Кожна з них працює на певну частину серця. За розміром ці частини можуть бути різними. Рівень пошкодження серцевого м'яза оцінюється:

  • за розміром області, яка залишилася без харчування в результаті закупорки артерії;
  • за швидкістю отримання невідкладної допомоги.

Після лікування серцевий м'яз поступово відновлює свою роботу. На це йде приблизно близько 2 місяців. На пошкодженому місці утворюється рубець, який функціонує не як здорові ділянки. Серце качає кров не в повну силу, розвивається серцева недостатність. Людина швидко втомлюється, відчуває запаморочення, у нього з'являється задишка, набрякають руки і ноги.

Реабілітацію після інсульту можна пройти в приватному пансіонаті для літніх у Львові.

Якщо пошкоджена артерія, яка постачає область м'язи, що регулює серцебиття, серцеві скорочення стають аномальними, виникає аритмія серця. При цьому літні люди відчувають дискомфорт у грудях, хворобливе відчуття серцевого «перекиду». Періодично їх мучить задуха, можливі непритомність.

Порушення кровопостачання впливає на шлунково-кишкову систему. Частими ускладненнями після інфаркту стають виразки і ерозії.

Що потрібно робити при виявленні симптомів інфаркту міокарда?

Передінфарктний стан може спостерігатися за кілька годин або днів до гострого нападу:

  • поява болю в області серця після фізичного навантаження або емоційного переживання;
  • почастішання пульсу;
  • перебої в роботі серця.

При цьому больові відчуття не проходять після прийому нітрогліцерину. Гострий приступ інфаркту має характерні особливості:

  • різкий пекучий біль в грудній клітці або за грудиною, яка триває більше 5 хвилин;
  • давить біль в лівій стороні тіла: плечі, шиї, лопатці, у верхній частині живота, обох руках, нижньої щелепи;
  • нудота, блювота, наступаючі відразу за болем;
  • сильна задишка, слабкість;
  • запаморочення;
  • холодний піт.

Хворий відчуває, що йому не вистачає повітря, виникає страх смерті. Потерпілий може вести себе неспокійно, проявляти рухове збудження. При вимірюванні артеріального тиску показники перевищують 140 і 90 мм ртутного стовпа.

В будь-якому разі гострого больового нападу у близької людини, слід викликати швидку допомогу. Визначивши, що нездужання має всі ознаки інфаркту у літніх людей, що оточують повинні самостійно допомогти хворому, виконавши рекомендації медичних працівників. А вже для реабілітації після інсульту можна звернутися у приватний пансіонат для літніх у Львові.