Будинок престарілих у Львові

Акція у зв'язку із відкриттям! Даруємо знижку - 20%!

Будинок для літніх людей з психічними захворюваннями

Психічні розлади — дуже важкий недуг, який турбує паче не самого хворого, а його близьких.  При цьому нерідко поряд з поведінковими та розумовими відхиленнями відбувається різке погіршення соматичного здоров'я.

Іноді в домашніх умовах догляд за таким хворим стає неможливим.  Є вихід із ситуації: будинок для психічно хворих людей, де за ними здійснюється професійний догляд.

З якими психічними захворюваннями приймають у будинок для літніх людей у Львові.

Слід відрізняти психоневрологічні розлади та вікове старече недоумство.  Якщо останнє не впливає суттєво на якість життя літньої людини, він в змозі обслуговувати себе сам, не завдає особливих занепокоєнь рідним, і навіть цілком працездатний, то справжні захворювання стають справжньою проблемою.

Самі, мабуть, нешкідливі симптоми — це порушення пам'яті й сприйняття реальності та власної особистості.  Однак багато психічних хворих мають схильність до суїциду або становлять загрозу для оточення.

Найпоширеніші діагнози, коли потрібна допомога фахівців, це:

  • різні типи деменції, в тому числі хвороба Альцгеймера;
  • розлади особистості (параноїдальна, дисоціальна, залежна і т.д.);
  • шизофренія;
  • роздвоєння особистості;
  • різноманітні форми епілепсії з недоумством, що супроводжуються судоржними припадками;
  • рецидивні галюцинації;
  • депресія та інші.

При цьому госпіталізація хворого в психіатричний лікувальний заклад можлива тільки у напрямку лікаря.  Якщо пацієнт не визнаний недієздатним, без особистої згоди помістити його на лікування тяжко.

Показанням до приміщення в такий заклад є гострий психоз, загострення діагностованих раніше психічних розладів і т.д.  Пацієнти там містяться до стійкого поліпшення стану, проте умови утримання в них, найчастіше, складають бажати кращого.  Психіатрична клініка — місце для лікування, а не для утримання людей.

Який вибрати пансіонат для психічно хворих: приватний чи державний?

Існують спеціалізовані установи, де хворі з психічними відхиленнями проживають постійно, за ними здійснюється нагляд і догляд.

Державні пансіонати для душевнохворих — це будинки-інтернати, куди людина переселяється на тимчасове або постійне місце проживання.  Йому надають реєстрацію, а зміст оплачується з пенсійних перерахувань.

При цьому держава доплачує установі певну суму, але, якщо пацієнт має неприватизоване житло, воно відходить державі після закінчення певного часу.  Потрапити в психоневрологічний будинок інтернат досить складно, оскільки в них велика черга.  Процедура оформлення відбувається через органи соцзахисту, а це — чимала паперова тяганина.

Приватні пансіонати для хворих з психічним захворюванням — це недержавні установи, куди помістити пацієнта набагато легше, бо черг майже немає.  Перебування в них платне, вартість залежить від проведеного в установі кількості днів, стану самого хворого, комфорту палат (від економа до люкса), переліку послуг, якості харчування тощо.

Пакет документів в приватний пансіонат для психічно хворих теж доведеться надати, але, як правило, зібрати його можна швидко і без зволікань.  Підібрати такий заклад, однак, не зовсім легко.  Професійний підхід, який обіцяють всі подібні пансіонати, на практиці надається не скрізь.

Необхідно ретельно вивчити інформацію про установу, ознайомитися з реальними відгуками, і тільки потім приймати остаточне рішення.  До безперечних переваг платних пансіонатів відносяться:

  • комфорт, практично домашня обставина;
  • гарне харчування;
  • організоване дозвілля;
  • при фізичних порушеннях — надання спецобладнання і т.д.

Крім пансіонатів існують і хоспіси для душевнохворих.  Такі установи спеціалізуються на догляді за людьми похилого віку з психічними розладами й важкими формами захворювань (онкологія та ін.).