Будинок престарілих у Львові

Акція у зв'язку із відкриттям! Даруємо знижку - 20%!

Чому сльозяться очі у літньої людини?

Причинами сльозоточивості можуть бути різні фактори: умови зовнішнього середовища, перші симптоми ГРВІ, перевтома. Але сльозоточивість у літніх людей пов'язана порушенням відтоку слізної рідини і прохідності слізних каналів, виникненням проблем з слезоотводящими шляхами, з слабшанням м'язів ока. Протікає такий процес в старечому віці тривалими проміжками або постійно, не припиняючись – це створює особливий дискомфорт і знижує якість життя.

Причинами сльозоточивості можуть бути різні фактори: умови зовнішнього середовища, перші симптоми ГРВІ, перевтома. Але сльозоточивість у літніх людей пов'язана порушенням відтоку слізної рідини і прохідності слізних каналів, виникненням проблем з слезоотводящими шляхами, з слабшанням м'язів ока. Протікає такий процес в старечому віці тривалими проміжками або постійно, не припиняючись – це створює особливий дискомфорт і знижує якість життя.

Причини сльозоточивості

Підібрати коректне лікування можна лише після встановлення істинних причин сльозотечі, яке не обов'язково є наслідком захворювань.

У похилих людей сльозотеча виникає з різних причин:

У зв'язку з попаданням в орган зору сторонніх предметів. Будь-які найдрібніші тіла є сильним подразником для кон'юнктиви, що викликає надмірну вироблення слізної рідини. Так відбувається очищення слизової оболонки від сторонніх об'єктів.

Як наслідок вікових змін – це найбільш ймовірні причини сльозоточивості очей у людей похилого віку. Тонус м'язів тканин повік з віком слабшає. Верхню повіку нависає і трохи загортає нижнє. В результаті відбувається контакт повік з кон'юнктивою і роговою оболонкою, вони дратуються, внаслідок з'являються сльози.

Через синдрому сухого ока. Всупереч помилковій думці, що при даному синдромі недостатньо сліз, виявляється організм включає компенсаційний механізм і сльози виробляються досить рясно.

Внаслідок корекції зору. Наслідки усунення старечої далекозорості – додаткові патології слизової оболонки.

Поява сліз на вулиці. Причиною можуть стати: вітер, яскраве сонце, алергія у весняний період, перенапруження. У цьому разі медична допомога не потрібна.

У зв'язку із зміною місця розташування, подовження, ущільнення слізного сосочка, який знаходиться у внутрішнього краю. В результаті з'являється додаткова слізна рідина, вона і виділяється на поверхню кон'юнктиви.

Якщо неправильно призначені очні краплі, препарати можуть викликати закупорку слізних проток.

При хворобах дихальних шляхів, при ЛОР-захворюваннях.

Інфекційні захворювання органів зору: кератит, кон'юнктивіт і т. д.

Побічна реакція на різні групи медикаментів: від артриту, шлунка.

З-за дистрофічних перетворень на кон'юнктиві (жовтуваті ущільнення на білку очей). Дані фіброзні з'єднання викликають роздратування, почервоніння і сльозовиділення.

Увага! При помилковому застосуванні очних крапель, при їх передозуванні організм намагається впоратися шляхом зайвого вироблення сліз. Так він захищається від негативного впливу препарату на тканини очей.

Лікування інфекційних патологій

При захворюваннях інфекційного характеру, призначаються антибактеріальні засоби у вигляді крапель, очних мазей. Необхідно використовувати препарат суворо за призначенням лікаря. Найчастіше виписують левоміцитин, окомістин, офлоксацин, альбуцид, индоколлир.

Лікування набряків

Набряклість в області повік також лікують в домашніх умовах протинабряковими краплями: визином, нафконом, опконом і т. д.

Лікування алергічних проявів

При алергічної природи сльозотечі використовують антигістамінні засоби у вигляді крапель: кетотифен, опатанол, азеластин.

Лікування синдрому сухого ока

Якщо проблема викликана синдромом сухого ока, доцільно застосовувати зволожуючі краплі: офтагель, визин, видисик, систейн.

Метод хірургічного лікування

У разі, якщо обстеження показало значущі анатомічні деструктивні зміни в тканинах ока, носослезных протоках, звичайне консервативне лікування сльозоточивості очей буде неефективним. Перший метод – підняття століття в правильне положення. Другий метод – розширення носослезных каналів.

Профілактика

Попередити патологію у людей похилого віку можна і навіть потрібно. Для цього необхідно:

  • Правильне харчування. Раціон повинен бути насичений жирами і продуктами, що містять вітамін А.
  • Своєчасно відпочивати.Не забувати про спортивні вправи.
  • Стежити за особистою гігієною органів зору.
  • Давати очам відпочивати, не перевтомлюючи їх.
  • Правильно підбирати оптику, на вулиці оптичні засоби повинні бути з сонцезахисним ефектом.
  • Висипатися: ідеальний сон - 8 годин, але нічний відпочинок повинен бути не менше 6 годин.
  • Проводити гімнастичні вправи, спеціально розроблені для очей.  Вивчити правильний масаж очей.
  • Захистити себе від алергенів.
  • Користуватися чистими серветками, витираючи сльози.

Важливо!  Вже після 40 років радимо регулярно оглядатися у офтальмолога.  Необхідна своєчасна профілактика і лікування далекозорості в старечому віці.